• Неодамнешно
Jconly Ф1 Ротари Тетоважа Пенкало Машина со 2 S1 Безжична Моќ 40 Касети Игли Тетоважа Машина за Полнење

Jconly Ф1 Ротари Тетоважа Пенкало Машина со 2 S1 Безжична Моќ 40 Касети Игли Тетоважа Машина за Полнење

Buyers rating:
DEN 263.76

Количина на стоки

ПАКЕТИ LIST - пакетот содржи 1 ротари тетоважа пенкало машина и рка мозок,2 Тетоважа моќ ,40 компјутери тетоважа касети игли,1 Сплотена Завој.Ф1 Карактеристики - Ф1 Ротари Тетоважа Машина Пенкало има кул форма, работи одлично и се чувствува многу удобно во рака,со висок квалитет на Јапонија Мотор,силна енергија, супер стабилна,Прилично тивко - ниско ниво на бучава, тоа е сосема лесно да го совладате.Ф1 Тетоважа Пенкало Машина Моторни брзина : 10000/RPM Oprating напон : 5-12 V Живот:1-2 години(повеќе од 3000 часа) мозочен Удар : 3.5 MM, РКА интерфејс.Кертриџ Игли - CE сертификација и за еднократна употреба,Етилен оксид (ЕМ) гас sterilized и поединечно пакувани.Едно парче игла и клипот overmold овозможува максимална стабилност и контрола.Мембрана механизам што ги спречува мастило spitback.Компатибилен со сите ротари и пенкало, стил тетоважа машини.Тоа е неопходност за тетоважа уметници.Jconly Обезбедување на Квалитет - Ние гарантираме дека нашите тетоважа pen може да работи за период од 1-2 години (повеќе од 3000 часа) под нормална.Ако производот има било какви проблеми со квалитетот, можете да не контактирате во било кое време.Поддршка за целосна наплата!Може да се купи со доверба.Ф1 Ротари Тетоважа Пенкало Тетоважа Kit About Ротари Тетоважа Машина Пенкало Материјал : Алуминиум Легура Боја : Сребро Моторни брзина : 10000/Rpm Oprating напон : 5-12 V Удар : 3.5 MM, РКА interface Package Вклучувајќи : 1pcs ротари машина тетоважа пенкало; 1pcs РКА кабелот 2 парчиња напојување 1pcs црна тетоважа зафат лента 40pcs кертриџ тетоважа игли.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Тетоважа Матрицата Печатач Tattoer Тетоважа Термички Копир со 10 Бесплатен Трансфер на Хартија Тетоважа Матрицата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Матрицата Печатач Tattoer Тетоважа Термички Копир со 10 Бесплатен Трансфер на Хартија Тетоважа Матрицата

, што е многу погодно и функционална Кога Deepness 2 дела, Deepness 1 ќе се исклучи.тоа нема да биде над топлина лес

DEN 3647.76
Тетоважа Комплет - Yuelong Тетоважа Машина Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Подножјето
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Комплет - Yuelong Тетоважа Машина Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Подножјето

8, 1pcs Црни алуминиумски Легури тетоважа костец(22 MM) 9, 1pcs Црвено Алуминиум тетоважа костец(22 MM) 10, 2 Располо

DEN 1437.36
тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување

НИСКО ниво на БУЧАВА РАБОТИ : Ниски вибрации го прави работата со низок глас или дури и voicelessly.Нека вашит

DEN 354.96
Маса Светилка,USB Круг Шминка Светилка Веѓа Усна Тетоважа Салон за Убавина Десктоп Led Светла со Клип,Полн алуминиум
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Маса Светилка,USB Круг Шминка Светилка Веѓа Усна Тетоважа Салон за Убавина Десктоп Led Светла со Клип,Полн алуминиум

ПРЕДНОСТ Со заштеда на енергија, висока осветленост, долг живот ЛЕР, без stroboscopic око за заштита.ФЛЕКСИБИ

DEN 486.96
Дигитални Тетоважа Извор на Енергија,Тетоважа Напојување,Тетоважа Извор на Енергија,Транспарентни Тетоважа Напојување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дигитални Тетоважа Извор на Енергија,Тетоважа Напојување,Тетоважа Извор на Енергија,Транспарентни Тетоважа Напојување

Дигитални Тетоважа Извор на Енергија : Две тетоважа машини може да се поврзе во исто време, не треба да с

DEN 827.76