• Неодамнешно
Dragonhawk М3 Ротари Тетоважа Пенкало Машина за Полнење 40Pcs Екстремни Касети Игли Lcd Дигитален Напојување 10 Бои, Мастила Контрола Опфаќа за Почеток Уметници 340-50P

Dragonhawk М3 Ротари Тетоважа Пенкало Машина за Полнење 40Pcs Екстремни Касети Игли Lcd Дигитален Напојување

Buyers rating:
DEN 1919.76

Количина на стоки

Dragonhawk М3 тетоважа пенкало машина за полнење е лесно да се користи за сите почетници и уметници. 30мм зафат големина, тежина : 155g.Сопствени моторни и пенкало должина лесно за долги часови пракса и tattooing.М3 е ергономски, лесни пен-стил машина.Оваа машина е опремен со моќен мотор и напредна опрема систем со кој се гарантира сигурен, тивка работа без никакви вибрации.Оваа кертриџ тетоважа машина прецизност има DC мотор, континуирана работа, Ниско ниво на бучава, долгорочната стабилност, мала тежина, unibody.Dragonhawk тетоважа комплет ви нуди подобар корисник-искуство.Ротирање на тетоважа машина контрола за да се прилагоди на иглата е deepth.Силен и моќен, достапни за сенчење и обвивка.Стабилна работа помеѓу 6-9 V со РКА папочната врска.Dragonhawk екстремни тетоважа касети игли дијаметар : #12. Полиран, долги коси; сигурен за сите намена работа.Едно парче игла и клипот overmold овозможува максимална стабилност и контрола.ragonhawk бренд предност : целиот свет, клиент сервис, многу про тетоважа уметници групи.Dragonhawk М3 кертриџ тетоважа машина прецизност DC мотор, континуирана работа, Ниско ниво на бучава, долгорочната стабилност, мала тежина, unibody.Компатибилен со сите кертриџ игли.Оваа Dragonhawk тетоважа касети игли дијаметар : #12. Полиран, долги коси; сигурен за сите намена работа.Едно парче игла и клипот overmold овозможува максимална стабилност и контрола.Мембрана механизам што ги спречува мастило spitback.Мембраната и совет од овие игли им овозможуваат на уметниците да имаат повеќе течност tattooing постапка; Компатибилен со сите rotaries/извиткани машина, пенкало, стил тетоважа машина.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Безжична Тетоважа Напојување,Преносни Тетоважа Напојување,LCD Тетоважа Напојување,Безжични Тетоважа Напојување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Безжична Тетоважа Напојување,Преносни Тетоважа Напојување,LCD Тетоважа Напојување,Безжични Тетоважа Напојување

Безжична Тетоважа Напојување : 2 видови на интерфејси се опционални, погоден за сите стандардни DC интерф

DEN 1065.36
тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување

НИСКО ниво на БУЧАВА РАБОТИ : Ниски вибрации го прави работата со низок глас или дури и voicelessly.Нека вашит

DEN 354.96
Тетоважа Комплет - Yuelong Тетоважа Машина Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Подножјето
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Комплет - Yuelong Тетоважа Машина Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Подножјето

8, 1pcs Црни алуминиумски Легури тетоважа костец(22 MM) 9, 1pcs Црвено Алуминиум тетоважа костец(22 MM) 10, 2 Располо

DEN 1437.36
Тетоважа Машина за Напојување,Тетоважа Напојување,Професионални Тетоважа Напојување,Професионални Тетоважа Напојување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина за Напојување,Тетоважа Напојување,Професионални Тетоважа Напојување,Професионални Тетоважа Напојување

Тетоважа Машина Напојување : LCD дисплеј, шест опрема за контрола, двоен режим на префрлување, намалување

DEN 1070.16