• Неодамнешно
Кертриџ Тетоважа Машина за Полнење, CINRA Про Заврши Тетоважа Кертриџ Пенкало Машина за Полнење со Ротациони Тетоважа Машина пенкало 7 Мастило Тетоважа Напојување По

Кертриџ Тетоважа Машина за Полнење, CINRA Про Заврши Тетоважа Кертриџ Пенкало Машина за Полнење со Ротациони

Buyers rating:
DEN 2399.76

Количина на стоки

ТЕТОВАЖА КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВАЈЌИ : На кертриџ тетоважа машина пенкало комплет пакети, вклучувајќи 1pcs тетоважа машина пенкало, 1pcs тетоважа напојување, 1pcs тетоважа на возилото, 7 боја тетоважа мастило, 1pcs Тетоважа зафат маска ,2 парчиња (1pair) тетоважа ракавици, 1pcs тетоважа пракса на кожата, 20pcs избрани тетоважа игла касети, 20pcs мали димензии тетоважа мастило чаши.ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : Нашиот Патрон Тетоважа Комплет Машина пенкало е направен од алуминиум, тетоважа игли кертриџ направени од 316 L хируршки нерѓосувачки челик и пластика.E.О Гас Sterilized и поединечно пакувани.Транспарентен тело да се обезбеди подобра видливост.Низок профил, домување & подобро мастило проток & облик на внатрешноста.Тоа е професионална.ВИСОК СТЕПЕН на ТЕТОВАЖА КЕРТРИЏ ИГЛИ : Нашата тетоважа комплет со 20pcs тетоважа кертриџ игли, Sterilized и поединечно пакувани.Подобро мастило проток & облик на внатрешноста.На кертриџ игли направени од 316 L хируршки нерѓосувачки челик и медицински-одделение пластика со висока цврстина и брзо боење.Дизајнот на мембрана механизам што ги спречува мастило spitback.ПРОФЕСИОНАЛНИ ТЕТОВАЖА КОМПЛЕТ : тетоважата машина пенкало е компатибилен со кертриџ игли тип.Можете да ја користите оваа тетоважа за полнење да се направи tattooing, трајна шминка и др.Нашите тетоважа машина за полнење е професионална тетоважа машина пенкало за полнење, да ви помогне да заврши на здрава и убава тетоважа. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО ГАРАНТИРА : Ние сме навистина горди на нашиот Патрон Тетоважа Машина Безжична Тетоважа Напојување за Полнење.CINRA Кертриџ Тетоважа Машина за Полнење е топ рангирани тетоважа комплет.Било незадоволни купување искуство во однос на секој проблем на нашето тетоважа комплет, се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил.ние ќе ви помогне да ги реши вашите проблеми наскоро.Кертриџ Тетоважа Машина за Полнење, CINRA Про Заврши Тетоважа Кертриџ Пенкало Машина за Полнење со Ротациони Тетоважа Машина пенкало 7 Мастило Тетоважа Напојување Подножјето на Возилото Кертриџ Игли Трајна Шминка Тетоважа Снабдување Она што е спецификација на CINRA Кертриџ тетоважа Машина Пенкало?Материјал : Алуминиум Легура Удар : 3.5 mm Oprating напон : 5-13 V (ви Препорачуваме напон за поставата 8-9 V, Укажуваат на тоа напон за сенчење 7-8 V) Игла издаденост : 0-4.5 mm Конекција : 3.5 mm, Што е спецификација на Тетоважа Напојување?Влезен напон : 100-230 V AC50 / 60 Hz Излезна моќност : 23 W Излезен напон : 1.5~18 V (вредноста)Бран / шум : .

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување

НИСКО ниво на БУЧАВА РАБОТИ : Ниски вибрации го прави работата со низок глас или дури и voicelessly.Нека вашит�

DEN 354.96
Тетоважа Машина за Полнење,20PCS Кертриџ Игли Со DC Мозок и Дигитални Напојување За Тетоважа Уметници и Стартери
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина за Полнење,20PCS Кертриџ Игли Со DC Мозок и Дигитални Напојување За Тетоважа Уметници и Стартери

【Дополнителен Комплет】пакетот вклучува Тетоважа Пенкало, Напојување, Power Кабел, RAC Линија, Нога Возило�

DEN 2159.76
Дигитални Тетоважа Извор на Енергија,Тетоважа Напојување,Тетоважа Извор на Енергија,Транспарентни Тетоважа Напојување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дигитални Тетоважа Извор на Енергија,Тетоважа Напојување,Тетоважа Извор на Енергија,Транспарентни Тетоважа Напојување

Дигитални Тетоважа Извор на Енергија : Две тетоважа машини може да се поврзе во исто време, не треба да с�

DEN 827.76
Тетоважа Комплет - Yuelong Тетоважа Машина Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Подножјето
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Комплет - Yuelong Тетоважа Машина Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Подножјето

8, 1pcs Црни алуминиумски Легури тетоважа костец(22 MM) 9, 1pcs Црвено Алуминиум тетоважа костец(22 MM) 10, 2 Располо�

DEN 1437.36