• Неодамнешно
Ротари Тетоважа Машина Краток Пенкало, Стил Тетоважа Комплет Airccraft Алуминиумска Рамка со 10PCS Кертриџ Игли Тетоважа Пенкало за Лагер Shader Тетоважа Материјали

Ротари Тетоважа Машина Краток Пенкало, Стил Тетоважа Комплет Airccraft Алуминиумска Рамка со 10PCS Кертриџ Игли

Buyers rating:
DEN 959.76

Количина на стоки

Сите заврши тетоважа комплет доаѓа со двојно проверени,преполна со деликатна кутија,најдобриот подарок за вас. ☆【ТЕТОВАЖА МАШИНА STROK ДОЛЖИНА】-Тетоважа кертриџ зафат со мозочен удар Должина : 3.Ротационен тетоважа pen може да се користи како тетоважа лагер машина и тетоважа shader машина.Врежан со CNC Гравирање и Мелење Машина - на ергономски дизајн.Нашите Тетоважа нуди сорти на тетоважа опрема за да ги задоволи клиентите различни барања. 1* Ротари Машина. 8 PCS Кертриџ Игла.Не се лизга рачка,за поддршка на долгорочните тетоважа материјали работа.За да го избегне испаѓање од тетоважа пенкало додека tattooing и го продолжи животот на кабелот за напојување ние дизајниран повеќе компактно моќ приклучокот.Мала големина и преносни тетоважа пенкало е многу лесно да се сфати и да го користите.Ако не знаете како да се поврзеш со тетоважа пенкало, ве молиме разговор со нас ,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне. ☆【ТЕТОВАЖА РОТАРИ МАШИНА ПРЕНОС】-Direct Drive Пренос,на Сила е Повеќе Директни Висока еластичност Челик вртежен момент Пренос Род.Тетоважа пенкало има висока издржливост и добра отпорност на корозија.Кога е ново, тоа понекогаш ќе се премногу тесни да биде вклучен во тетоважа пенкало интерфејс.Лесно да се префрлат од кертриџ.Извртени тоа да се прилагоди на игла длабочина.Интегриран дизајн на тетоважата пенкало е поблиску да се подготви.Тоа ќе заштедите многу повеќе време и повеќе пари отколку да се инсталира и да се прилагоди на серпентина тетоважа машина.Почетник тетоважа колекции, професионални тетоважа колекции, тетоважа, пенкала, и тетоважа кертриџ игли, итн.Извртени тоа да се прилагоди на игла длабочина.Струг чак дизајн го прави анти-абразивни, ниско ниво на бучава, и нема топлина.Ние не препорачуваме на почетниците да тетоважа на луѓето кожата.Лесно да се префрлат од кертриџ.Можете малку pry со тврд предмет. Проверете дали напонот во соодветен обем.Интегриран дизајн на тетоважата пенкало е поблиску да се подготви.Q1 : Зошто мојата тетоважа пен сетот не работат?.Тетоважата пенкало игла порта е Префинет резба и полиран, и игла касети ќе бидат опремени совршено.Ние не препорачуваме на почетниците да тетоважа на луѓето кожата.Повеќе моќни и премиум моторни внатре поддржува долготрајна работа. ☆【ПАКЕТ】-1* Ротари Машина,10* Прилагодливи Кертриџ Тетоважа Игли,1* РКА Клип Кабелот. Проверете дали кабелот за напојување и подножјето на возилото plug добро.Почетник тетоважа колекции, професионални тетоважа колекции, тетоважа, пенкала, и тетоважа кертриџ игли, итн.Q2 : Зошто мојот тетоважа пенкало е валкано внатре?.Тоа ќе заштедите многу повеќе време и повеќе пари отколку да се инсталира и да се прилагоди на серпентина тетоважа машина. ☆【ТЕТОВАЖА ПРИЛАГОДЛИВИ КЕРТРИЏ ЗАФАТ】-25мм Целосна и Удобно Алуминиум Прилагодливи Тетоважа Кертриџ Контрола,Лесно да се Размонтираат Работат.Лесен материјал и не е лесно да се деформирани, Најдобар избор за почетници tattooing уметник.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Преносни Тетоважа Напојување,Мини Тетоважа Напојување,Тетоважа Напојување,Тетоважа Енергија Преносни Тетоважа
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Преносни Тетоважа Напојување,Мини Тетоважа Напојување,Тетоважа Напојување,Тетоважа Енергија Преносни Тетоважа

Преносни Тетоважа Напојување : Напон прилагодување е точна, напонот подолу 18 V може да се прилагоди прои�

DEN 342.96
Тетоважа Машина Моторни,Тетоважа Лагер Сенка,Телото Уметност Машина,Простор Алуминиум Тетоважа Машина Моторни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина Моторни,Тетоважа Лагер Сенка,Телото Уметност Машина,Простор Алуминиум Тетоважа Машина Моторни

Тетоважа Машина Моторни : CNC резба процес, прецизни димензии, прекрасна и мазна форма, не е лесно да се би�

DEN 1302.96
Тетоважа Машина за Полнење,20PCS Кертриџ Игли Со DC Мозок и Дигитални Напојување За Тетоважа Уметници и Стартери
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина за Полнење,20PCS Кертриџ Игли Со DC Мозок и Дигитални Напојување За Тетоважа Уметници и Стартери

【Дополнителен Комплет】пакетот вклучува Тетоважа Пенкало, Напојување, Power Кабел, RAC Линија, Нога Возило�

DEN 2159.76