• Неодамнешно
Phoenixy Заврши Тетоважа Комплет Ротари Тетоважа Пенкало Машина за Напојување 10Pcs Кертриџ Игли 6 Тетоважа Мастило за Тетоважа Уметници

Phoenixy Заврши Тетоважа Комплет Ротари Тетоважа Пенкало Машина за Напојување 10Pcs Кертриџ Игли 6 Тетоважа

Buyers rating:
DEN 1127.52

Количина на стоки

➤Phoenixy тетоважа на машина со прецизност мотор, континуирана работа, ниско ниво на бучава, долгорочната стабилност, мала тежина, unibody.Компатибилен со сите кертриџ игли. ➤Phoenixy тетоважа пенкало ви нуди подобар корисник-искуство.Ротирање на тетоважа машина контрола за да се прилагоди на иглата е deepth. 7 V/10000rpm, силен и моќен, достапни за сенчење и обвивка.Стабилна работа помеѓу 6-9 V со клип папочната врска. ➤10 компјутери тетоважа кертриџ игли направени од 316 L хируршки нерѓосувачки челик и медицински-одделение пластика.E.О Гас Sterilized и поединечно пакувани.Транспарентен тело да се обезбеди подобра видливост.Низок профил, домување & подобро мастило проток & облик на внатрешноста. ➤Можете да ја користите оваа тетоважа пенкало за да го направите tattooing, трајна шминка и др.Phoenixy тетоважа машина пенкало за полнење, да ви помогне да заврши на здрава и убава тетоважа. ➤Тетоважата машина за полнење на пакети, вклучувајќи и 1 тетоважа пенкало, 1 тетоважа моќ pupply, 1 тетоважа пенкало мозок, 1 тетоважа подножјето на возилото, 10 тетоважа игли, 10 тетоважа мастило чаши сите во кутија.Име на производ : Ротари Тетоважа Пенкало.Материјал : Алуминиум легура.Тежина : 135g.Бои : Црна+Злато.Oprating Напон : 6-9 V. (Предлагам напон за поставата 7-9 V, Укажуваат на тоа напон за сенчење 6-8 V).Игла Издаденост : 0 - 4.5 мм.Вртежи во минута опсег : 7 V-10000 вртежи во минута.Материјал : Алуминиум.Тежина : 145g.Големина : 90*87*29mm.Влезен напон : 100-230 V AC 50~60 Hz.Излезна моќност : 23 W.Излезен напон : 1.5~18 V (прилагодување).Состојба : 100% Нови.Материјал : 316 L хируршки нерѓосувачки челик, медицински-одделение пластика. 10 x Кертриџ Игли. 1x Црна + Злато Тетоважа Пенкало. 1x Мини Возилото. 1x Напојување. 6x Тетоважа Мастило. 10x Тетоважа Кертриџ Игли. 10x Боја Првенство. 1x лента со алатки.Phoenixy тетоважа комплет е лесно да се работи и едноставен за употреба.Погоден за сенчење и обвивка, е избор на професионални тетоважа уметник или тетоважа љубовници.Облик Дизајн : Изработени од Алуминиумска легура, лесни, матирано површината е стилски и едноставни, со ергономски облик, напор, енергија, удобно да го користите.Моќен : Тетоважа пенкало усвојува увезени мотор со голема брзина на вртежи 10000, силна моќ, континуирано работи, тоа не е топла по долго време на работа.Стабилна : долгорочната стабилност, ниско ниво на бучава, ниски вибрации и долг животен век.Прилагодливи игла : должината на игла може да се прилагоди на тетоважа машина тело.Тој е опремен со кертриџ игла и удобен операција за промена.Answer : ___________________________ Note : . 1. Предлагам работен напон 6-9 V, за заштита на ротари систем и мотор. 2. Со цел да се избегне оштетување, 'tattoo' пен треба одмор за неколку минути по 1-2 часа работа. 1x Црна + Злато Тетоважа Pen1x Мини Pedal1x Моќ Supply6x Тетоважа Ink10x Тетоважа Кертриџ Needles10x Боја Cup1x лента со алатки.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Тетоважа Пенкало Машина Тетоважа Пенкало Алуминиумски Мотор Легура Тетоважа Краток за Тетоважа Материјали Тетоважа
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Пенкало Машина Тетоважа Пенкало Алуминиумски Мотор Легура Тетоважа Краток за Тетоважа Материјали Тетоважа

Машински Алуминиумски Мотор Увезени Микро Мотор Е Усвоена, Фреквенцијата Крива Е Стабилна Во Текот На �

DEN 3599.76
Серпентина Тетоважа Машина,Поставата Тетоважа Машина,Засенчување Тетоважа Машина,Серпентина Тетоважа Машина
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Серпентина Тетоважа Машина,Поставата Тетоважа Машина,Засенчување Тетоважа Машина,Серпентина Тетоважа Машина

Серпентина Тетоважа Машина : V облик на тетоважа серпентина машина има уникатна форма, која значи победа

DEN 316.56
Тетоважа Трансфер на Матрицата Машина, Професионални Тетоважа Матрицата Термички Копир Трансфер Печатење Машина
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Трансфер на Матрицата Машина, Професионални Тетоважа Матрицата Термички Копир Трансфер Печатење Машина

【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】Постојат 5 копчиња / копчиња за различни функции, можете да изберете копирај методи

DEN 4079.76
Безжична Тетоважа Напојување,Преносни Тетоважа Напојување,LCD Тетоважа Напојување,Безжични Тетоважа Напојување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Безжична Тетоважа Напојување,Преносни Тетоважа Напојување,LCD Тетоважа Напојување,Безжични Тетоважа Напојување

Безжична Тетоважа Напојување : 2 видови на интерфејси се опционални, погоден за сите стандардни DC интерф

DEN 1065.36
Преносни Тетоважа Напојување,Мини Тетоважа Напојување,Тетоважа Напојување,Тетоважа Енергија Преносни Тетоважа
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Преносни Тетоважа Напојување,Мини Тетоважа Напојување,Тетоважа Напојување,Тетоважа Енергија Преносни Тетоважа

Преносни Тетоважа Напојување : Напон прилагодување е точна, напонот подолу 18 V може да се прилагоди прои�

DEN 342.96
Тетоважа Машина, Интерфејс Пластични Школка Трајна Тетоважа Пенкало за Професионални Тетоважа Машина Моторни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина, Интерфејс Пластични Школка Трајна Тетоважа Пенкало за Професионални Тетоважа Машина Моторни

【Употреба Место】Оваа тетоважа pen специјализирана за тетоважа машина, што се користи за постојан профе�

DEN 496.56
Тетоважа Машина за Полнење,20PCS Кертриџ Игли Со DC Мозок и Дигитални Напојување За Тетоважа Уметници и Стартери
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина за Полнење,20PCS Кертриџ Игли Со DC Мозок и Дигитални Напојување За Тетоважа Уметници и Стартери

【Дополнителен Комплет】пакетот вклучува Тетоважа Пенкало, Напојување, Power Кабел, RAC Линија, Нога Возило�

DEN 2159.76
тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување

НИСКО ниво на БУЧАВА РАБОТИ : Ниски вибрации го прави работата со низок глас или дури и voicelessly.Нека вашит�

DEN 354.96
Тетоважа Машина Моторни,Тетоважа Лагер Сенка,Телото Уметност Машина,Простор Алуминиум Тетоважа Машина Моторни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина Моторни,Тетоважа Лагер Сенка,Телото Уметност Машина,Простор Алуминиум Тетоважа Машина Моторни

Тетоважа Машина Моторни : CNC резба процес, прецизни димензии, прекрасна и мазна форма, не е лесно да се би�

DEN 1302.96