• Неодамнешно
Тетоважа Комплет - Yuelong Тетоважа Машина Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Подножјето на Возилото Пигмент Тетоважа Игли Совети Костец Тет

Тетоважа Комплет - Yuelong Тетоважа Машина Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Подножјето

Buyers rating:
DEN 1437.36

Количина на стоки

8, 1pcs Црни алуминиумски Легури тетоважа костец(22 MM) 9, 1pcs Црвено Алуминиум тетоважа костец(22 MM) 10, 2 Расположливиот Тетоважа gips(5 RT ) 11, 20pcs Тетоважа мастило капи 12, 20pcs Тетоважа-машина гума бендови 13, 20pcs Лед-боја grommets 14, 20pcs Гума o-прстени 15, 3pcs Тетоважа машина пиштол adjust алатки 16, 1pcs Двојно-еднострани тетоважа пракса кожата 17, 2 парчиња Расположливиот тетоважа ракавици 18, 1pcs Трансфер на хартија 19, 1pcs Тетоважа комплет case Satisfaction Гаранција : Ние веруваме дека нашите производи се одличен квалитет можеме да им понудиме на нашите клиенти да им помогне да се постигне совршена резултати.ПОВЕЌЕ ТЕТОВАЖА ДОДАТОЦИ - 20pcs стерилизирате тетоважа игли и совети,2 расположливиот зафат, 2 нерѓосувачки челик тетоважа костец, 20 мастило капи,1 сет на adjust алатки,7 бои тетоважа мастило секое шише 5ml ,1 тетоважа пракса на кожата,1 тетоважа комплет случај и повеќе додатоци за вас.Подобрување на вашата машина сигурност и ефикасност, со мазни во согласност излезна моќ.Сите тетоважа резерви биле тестирани строго пред пакување и shiping, Ако тетоважа машина за полнење сте го добиле со проблемот на исчезнати делови или оштетен, ве молиме да бидат слободни да контакт.Почетник тетоважа комплет вклучува сите тетоважа материјали : тетоважа машини, тетоважа мастило, тетоважа игли, напојување, клип мозок, подножјето на возилото, мастило капи, совети костец, тетоважа на кожата,пренос на хартија,grommets, O-прстени, гума бендови, итн.Лесен и ниски вибрации, може да работи долго време без рака-уморен.Подобрување на вашата машина сигурност и ефикасност, со мазни во согласност излезна моќ.Леано железо тетоважа машина 10 заврши калеми. 7, 20pcs за еднократна употреба тетоважа совети, 3Р、5 R.Работат тетоважа машини во максимална ефикасност, без да се префрлите режими.Високи перформанси тетоважа комплет,се направи лесно tattooing,одлична за пракса.Ние секогаш ќе ви обезбеди со задоволително и брза услуга.ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ НАПОЈУВАЊЕ - LED дигитални тетоважа напојување со подножјето на возилото и клип мозок, обезбеди брз и прецизен активирање/ напон корекција.КАЛЕМИ ТЕТОВАЖА МАШИНА - 2 професионални тетоважа машини пиштол,Ова е двојна намена машина за Линија и Shader и машина е надграден за да го подобри своето работење на перформансите и работниот век.YUELONG ТИМ УСЛУГА - Yuelong е професионална снабдувач на тетоважа производи.Рамката на машината е направен од висок квалитет на железо, Лесни и ниски вибрации.Ние секогаш ќе ви обезбеди со задоволително и брза услуга.ЗАВРШИ ТЕТОВАЖА КОМПЛЕТ - Комплетна професионална тетоважа комплет е добар избор за Почетници, Ученици, Тетоважа Уметници.Yuelong Високи Перформанси Заврши Тетоважа Машина kit Features : -Тетоважа машина 10 заврши калеми,направен од висок квалитет на железо. -Ова е двојна намена машина за Линија и Shader и машина е надграден за да го подобри своето работење на перформансите и работниот век.Професионална Машина Пиштол Тетоважа Комплет вклучувајќи ги и следниве делови : 1, 2 парчиња Тетоважа Митралези, за Лагер и Shader, 10 обвива серпентина 2, 1pcs LED Дигитални Тетоважа Напојување 3, 1pcs Тетоважа на ногата педалата/Switch 4, 1pcs Тетоважа клип мозок 5, 7pcs Тетоважа мастило, 5ml/шише 6, 20pcs Стерилни тетоважа игли, 1003 RL,1005 RL.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Дигитални Тетоважа Извор на Енергија,Тетоважа Напојување,Тетоважа Извор на Енергија,Транспарентни Тетоважа Напојување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дигитални Тетоважа Извор на Енергија,Тетоважа Напојување,Тетоважа Извор на Енергија,Транспарентни Тетоважа Напојување

Дигитални Тетоважа Извор на Енергија : Две тетоважа машини може да се поврзе во исто време, не треба да с�

DEN 827.76
Тетоважа Машина за Напојување,Тетоважа Напојување,Професионални Тетоважа Напојување,Професионални Тетоважа Напојување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина за Напојување,Тетоважа Напојување,Професионални Тетоважа Напојување,Професионални Тетоважа Напојување

Тетоважа Машина Напојување : LCD дисплеј, шест опрема за контрола, двоен режим на префрлување, намалување

DEN 1070.16
Преносни Тетоважа Напојување,Мини Тетоважа Напојување,Тетоважа Напојување,Тетоважа Енергија Преносни Тетоважа
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Преносни Тетоважа Напојување,Мини Тетоважа Напојување,Тетоважа Напојување,Тетоважа Енергија Преносни Тетоважа

Преносни Тетоважа Напојување : Напон прилагодување е точна, напонот подолу 18 V може да се прилагоди прои�

DEN 342.96
БИУ Заврши Тетоважа Пенкало за Полнење, Алуминиум Професионални Моторни Тетоважа Машина Сет, со Напојување/Кертриџ
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

БИУ Заврши Тетоважа Пенкало за Полнење, Алуминиум Професионални Моторни Тетоважа Машина Сет, со Напојување/Кертриџ

Линк ги вклучува 1 мотор тетоважа пенкало, 1 LCD дигитален дисплеј напојување, 1 адаптер, 1 плоштадот на воз�

DEN 758.40
Безжична Тетоважа Напојување,Преносни Тетоважа Напојување,LCD Тетоважа Напојување,Безжични Тетоважа Напојување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Безжична Тетоважа Напојување,Преносни Тетоважа Напојување,LCD Тетоважа Напојување,Безжични Тетоважа Напојување

Безжична Тетоважа Напојување : 2 видови на интерфејси се опционални, погоден за сите стандардни DC интерф

DEN 1065.36
Тетоважа Напојување, Безжични Тетоважа Машина за Напојување, Професионални DC Тетоважа Напојување Моторни Одбор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Напојување, Безжични Тетоважа Машина за Напојување, Професионални DC Тетоважа Напојување Моторни Одбор

Ги исполни вашите различни потреби и може да се прикаже на останатите напојување енергија Стандардната

DEN 750.96
Тетоважа Пенкало Машина Тетоважа Пенкало Алуминиумски Мотор Легура Тетоважа Краток за Тетоважа Материјали Тетоважа
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Пенкало Машина Тетоважа Пенкало Алуминиумски Мотор Легура Тетоважа Краток за Тетоважа Материјали Тетоважа

Машински Алуминиумски Мотор Увезени Микро Мотор Е Усвоена, Фреквенцијата Крива Е Стабилна Во Текот На �

DEN 3599.76
Тетоважа Машина за Полнење,20PCS Кертриџ Игли Со DC Мозок и Дигитални Напојување За Тетоважа Уметници и Стартери
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тетоважа Машина за Полнење,20PCS Кертриџ Игли Со DC Мозок и Дигитални Напојување За Тетоважа Уметници и Стартери

【Дополнителен Комплет】пакетот вклучува Тетоважа Пенкало, Напојување, Power Кабел, RAC Линија, Нога Возило�

DEN 2159.76