• Неодамнешно
Loom Рамка, Прилагодлив Дрвени Ткаење Машина 70 × 50 × 3cm се Соберат за Шиење за Ткаење за DIY

Loom Рамка, Прилагодлив Дрвени Ткаење Машина 70 × 50 × 3cm се Соберат за Шиење за Ткаење за DIY

Buyers rating:
DEN 2368.56

Количина на стоки

Метална завртка adjusters направете го тоа лесно да се прилагоди рамки и промена на стрингови од лабава да се тесни.Луѓето можат да изберат да се направи handkerchiefs, купот на сопствениците, drawstring кеси, и повеќе.до вас!.Многу погодна за сите нивоа на вештини луѓе ги користат, лесно може да се соберат.Добра алатка за да научите како да ткаат и лесно може да дознаам како да го користат.Лесно-зафат копчиња направи тоа лесно да се промени рамки и switch.Функција : 1. Лесно-зафат копчиња направи тоа лесно да се промени рамки и switch.2. Добра алатка за да научите како да ткаат и лесно може да дознаам како да го користат.3. Луѓето можат да изберат да се направи handkerchiefs, купот на сопствениците, drawstring кеси, и повеќе.до вас!4. Метална завртка adjusters направете го тоа лесно да се прилагоди рамки и промена на стрингови од лабава да се тесни.5. Многу погодна за сите нивоа на вештини луѓе ги користат, лесно може да се соберат.Спецификации : Предмет Тип : Ткаење Frame Material : Цврсти Wood Size : 70 x 50 x 3cm / 27.56 x 19.69 х 1.18 (Максимум Ткаење Ширина : 43cm / 16.93 in Weaving Висина : 45 ~ 63cm / 17.72 ~ 24.8 во Пакет Листата : 4 x Сребрена Screw2 x Златен Screw1 x Хексадецимален Штекер Spanner6 x Завртка Washer6~8 x Nut11 x Ткаење Одбор.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Мали Ткаат Алатка,Мали Loom Дрвени Speedweve Тип Ткаат Поправка Алатка Комплет за Шиење за Домаќинство Додатоци,Почетници
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Мали Ткаат Алатка,Мали Loom Дрвени Speedweve Тип Ткаат Поправка Алатка Комплет за Шиење за Домаќинство Додатоци,Почетници

Loomspeedwave Тип Ткаат Алатка : мали ткаење loom се состои од два дела, метал со куки и дрвена диск.Делови се меѓу

DEN 299.76