• Неодамнешно
Свила Brocade Ткаенина Злато x Металик Златна 44 Широк BRO657[4]

Свила Brocade Ткаенина Злато x Металик Златна 44 Широк BRO657[4]

Buyers rating:
DEN 552.00

Количина на стоки

традицијата на доведување свила за живот brocade ткаење, особено со злато и сребро, е вековната традиција во индија.постојат две широки класи на brocades.brocades од чиста свила или свила и памук мешавини и zari brocades со злато и сребро теми.најважните материјал во brocade ткаењето е свила.таа го олеснува прекрасна ткае, е издржлив, силна, парична казна и мазна.постојат неколку варијанти на сурова свила на која шефот на оние што се користи за brocades се tanduri, banaka и mukta.tanduri е увезена од malda и на други места во бенгал.banaka е потенка и пофини разновидност и најмногу се користи за да се ткаат меки ткаенини, како што се turbans и handkerchiefs.brocade~најдобар квалитет~ширина 44"широк ~многу убава,многу убаво се чувствува и се заврши,изгледа подобро од слики,одлична за викторија наметки и многу повеќе,цената на дворот плус превозот се продаваат во една континуирана должина.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Goddessvan Висока Половината Јога Панталони за Жени Печатење Меур Хип Кревање Вежбање Фитнес, Трчање, Јога Панталони
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Goddessvan Висока Половината Јога Панталони за Жени Печатење Меур Хип Кревање Вежбање Фитнес, Трчање, Јога Панталони

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Ployester ❤ Женска висока половината јога

DEN 208.56
Goddessvan Висока Половината Јога Панталони за Жени Печатење Меур Хип Кревање Вежбање Фитнес, Трчање, Јога Панталони
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Goddessvan Висока Половината Јога Панталони за Жени Печатење Меур Хип Кревање Вежбање Фитнес, Трчање, Јога Панталони

Ployester ❤ Женска висока половината јога панталони стомак контрола слабеење плен, солидна боја дизајн, под

DEN 208.56
ByAnnie е Мека И Стабилна 18X58 Бела
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ByAnnie е Мека И Стабилна 18X58 Бела

Димензии : 15.5" x 8.75" x 2".Тежина : 7 унци.Направен во сад.By Annie е Мека и Стабилна е нов производ, кој беше развие

DEN 376.80
EZ Ткаенина Париз, Црвена
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

EZ Ткаенина Париз, Црвена

ГОЛЕМИНАТА ВИ ТРЕБА : Со широк спектар на precut од дворот ткаенина големини ние ви го нудиме, ќе го најдете

DEN 3772.56
Goddessvan Висока Половината Јога Панталони за Жени Печатење Меур Хип Кревање Вежбање Фитнес, Трчање, Јога Панталони
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Goddessvan Висока Половината Јога Панталони за Жени Печатење Меур Хип Кревање Вежбање Фитнес, Трчање, Јога Панталони

Ployester ❤ Женска висока половината јога панталони стомак контрола слабеење плен, солидна боја дизајн, под

DEN 208.56
EZ Ткаенина Свилен Minky, Колеџ Сина
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

EZ Ткаенина Свилен Minky, Колеџ Сина

ГОЛЕМИНАТА ВИ ТРЕБА : Со широк спектар на precut од дворот ткаенина големини ние ви го нудиме, ќе го најдете

DEN 3751.44
Lunarable Јапонски Бран Ткаенина од страна На Дворот, Бурна Море со Апстрактни Кинеската Народна Уметност Влијанија,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Lunarable Јапонски Бран Ткаенина од страна На Дворот, Бурна Море со Апстрактни Кинеската Народна Уметност Влијанија,

ДОЛЖИНА : 180" (5 метри) & ШИРИНА : 58" 100% Полиестер средна тежина, тесни ткиво на турската клупа ткаенина.СЕКО

DEN 1342.80
Mudder SG016503, Мулти
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Mudder SG016503, Мулти

Изобилство ткаенина ткаенина : 20 x 20 см, ткаенини квадрати; Пакетот вклучува 50 парчиња комбинација во 50 р

DEN 335.76
Ambesonne Бохемски Ткаенина од страна На Дворот, Геометриски Модел Декоративни Цвеќиња Народната Уметност Апстракт,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ambesonne Бохемски Ткаенина од страна На Дворот, Геометриски Модел Декоративни Цвеќиња Народната Уметност Апстракт,

ДОЛЖИНА : 36" (1 двор) & ШИРИНА : 58" 100% Полиестер средна тежина, тесни ткиво на турската клупа ткаенина.СЕКОЈ (

DEN 431.76
12 Парчиња ноќта на Вештерките Ткаенина Снопови Темата ноќта на Вештерките за Шиење Занает Масти Четвртини Комбинација
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

12 Парчиња ноќта на Вештерките Ткаенина Снопови Темата ноќта на Вештерките за Шиење Занает Масти Четвртини Комбинација

Што се вклучени : ќе добиете 12 парчиња на ноќта на Вештерките ткаенина снопови целосно, и тие се во 12 разл

DEN 278.16