• Неодамнешно
12 Парчиња ноќта на Вештерките Ткаенина Снопови Темата ноќта на Вештерките за Шиење Занает Масти Четвртини Комбинација Ткаенина за DIY ноќта на Вештерките Партија О?

12 Парчиња ноќта на Вештерките Ткаенина Снопови Темата ноќта на Вештерките за Шиење Занает Масти Четвртини Комбинација

Buyers rating:
DEN 278.16

Количина на стоки

Што се вклучени : ќе добиете 12 парчиња на ноќта на Вештерките ткаенина снопови целосно, и тие се во 12 различни шема дизајни, кој ќе ви даде шарени визуелен ефект, доволно количество и различни модели можат да ги задоволат вашите потреби.Разни шема дизајни : нашата темата ноќта на Вештерките за шиење занаети има многу видови на обрасци, вклучително и на духовите, грч тикви, скелети, лилјаци, мачки и така натаму, тие се погодни за декорација на ноќта на Вештерките и може да донесе атмосфери на ужасот.Големина информации : големината на масти четвртини комбинација ткаенина е околу 25 cm x 25 см/ 9.8 инчен x 9.8 инчи, може да се splice нив заедно, или може да се намали на крпеница ткаенина во различни форми и големини во зависност од вашите потреби и желби.Сигурен материјал : нашиот занает пакет комбинација е направен на квалитетот полиестер, мека и здрав, мазен и лесен во тежина, можете да го задржи за долго време; Кога ќе ги користат овие ноќта на Вештерките patchworks, ќе имате еден убав допир ефект.Различни спектар на употреба : нашиот плоштад шиење занает patchworks може да се применуваат широко, можете да ги користите за да го направи ноќта на Вештерките украси, направи ноќта на Вештерките тема облека и украси и ги носи, само да уживаат во фестивалот со другите.DIY занаети : ноќта На Вештерките ткаенина снопови се погодни за DIY, можете да ги користите за да поправа вашата облека, направи мала торба, паричник, hairband и други практични работи и украси, можете исто така да испратите занаети на вашите пријатели и членови на семејството.Ноќта на вештерките тема : Овие занает пакет patchworks се дизајнирани за ноќта на Вештерките и се ноќта на Вештерките елементи, можете да ги користите patchworks да се направи фестивал украси и занаети со вашите пријатели, на украсите ќе направи ноќта на Вештерките дури и повеќе карактеристика.Карактеристики : Материјал : полиестер Боја : како на сликата покажува Големина : 25 cm x 25 см/ 9.8 инчен x 9.8 инчен Пакетот вклучува : 12 x ноќта на Вештерките за шиење занаети Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

ByAnnie е Мека И Стабилна 18X58 Бела
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ByAnnie е Мека И Стабилна 18X58 Бела

Димензии : 15.5" x 8.75" x 2".Тежина : 7 унци.Направен во сад.By Annie е Мека и Стабилна е нов производ, кој беше развие

DEN 376.80
Волна Кралицата 2 Двор Должина од 1 Двор Ширина на Монахот е Ткаенина, Памук Удар Игла Ткаенина за Килим-Удар-Одговара
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Волна Кралицата 2 Двор Должина од 1 Двор Ширина на Монахот е Ткаенина, Памук Удар Игла Ткаенина за Килим-Удар-Одговара

100% памук и направени од 230g / м2 високо квалитетен материјал, кој може да понуди најдобро искуство.Погоден

DEN 779.76
Annie SS2072 Ткаенина, Бела
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Annie SS2072 Ткаенина, Бела

100% Полиестер.Направен во сад.Пакет висина : 45.6 cm.Пакет должина : 9.4 cm.Пакет ширина : 39.6 cm.By Annie Мека И Стабил�

DEN 830.40