• Неодамнешно
Електрични Топката Вентил,BSP Месинг Моторните 3 Жица 2 Точка Контрола Режим за Третман на Вода Минијатурна Електрична Топката Вентил Преку со Switch Индикација,DC3~6V

Електрични Топката Вентил,BSP Месинг Моторните 3 Жица 2 Точка Контрола Режим за Третман на Вода Минијатурна

Buyers rating:
DEN 1533.60

Количина на стоки

Под ефективен работен напон, ова електрична топката вентил ќе ја отворите или затворите вентил во рок од 3 до 5 секунди.На граница вклучите ќе се минимизира сила кога вентил не е завршена отворени, многу погодно. 3-жица 2-точка контрола на владата во голема мера ќе заштедите и време и труд во едноставен жици.Ако постои моќ сечењето, вентил ќе се врати на целосно затворена држава.Идеална алтернатива на електромагнетниот вентил, и одговара за проекти за кои е потребно долго време за да се отвори вентил.Ако имате било какви прашања кога купување на овој производ,можете да ни испратите е-пошта во секое време.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши проблемот.Како да го Користите : 1. ЈЗ е поврзан со ОТВОРЕН, и вентил е отворен; кога тоа е во место, внатрешната моќ автоматски се отсечени, а вентил останува во отворен државата; 2. ЈЗ е поврзан со БЛИСКИ, и вентил не е затворен; кога тоа е во место, внатрешната моќ автоматски се отсечени, а вентил останува во затворена држава; Спецификација : Предмет Тип : Електрични Топката Вентил Модел : CWX-15 N-CR02-DC3~6 V-DN15 Адаптација Калибар : DN15 Оценет Напон : DC3~6 V Средна Температура : температура е еднаква или помала од 100℃.Работен Притисок : Максимум 1.0 Mpa Заштита Одделение : IP67 Метод на Конекција : CR02 Стока Примена : за Третман на Вода Минијатурна Електрична Топката Вентил Протокот на Ветер : Straightway Кабел должина : Околу. 35cm / 13.8 во Нишка Стандард : BSP Пакет Листа : 1 x Електрични Топката Вентил.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Electric Ball Valve
Model:
CWX-15N-CR02-DC3~6V-DN15
Adaptation Calibre:
DN15
Rated Voltage:
DC3~6V
Medium Temperature:
The temperature is equal to or less than 100℃.
Working Pressure:
Maximum 1.0Mpa
Protection Grade:
IP67
Connection Method:
CR02
Commodity Application:
Water Treatment Miniature Electric Ball Valve
Flow Direction:
Straightway
Cable length:
Approx. 35cm / 13.8in
Thread Standard:
BSP
Package List:
1 x Electric Ball Valve :

Купувачи како што сакаат