• Неодамнешно
Адам Опрема EAB 314e Equinox Аналитички Рамнотежа, 310g Капацитет, 0.0001 g Читливост

Адам Опрема EAB 314e Equinox Аналитички Рамнотежа, 310g Капацитет, 0.0001 g Читливост

Buyers rating:
DEN 1644.00

Количина на стоки

Големи, одговорно 5" 800x480 пиксели допир на екранот.Вградена меморија за складирање на производи и settings.Делови пребројување со слободно избор на примерок големини.Повеќејазична прикажување дозволи употреба во различни региони.Usb домаќин за мемориска картичка и usb i/o интерфејс.Equinox аналитички биланси испорача извонредна прецизност на лаборатории кои вршат мошне детално тестирање.На equinox е идеален за истражување и обезбедување на квалитет објекти; наука; прецизност пребројување на гласовите; и производство и производство на апликации кои имаат потреба од исклучително прецизни резултати.Осум аналитички модели нудат капацитети од 120 G да 510 G и 0. 1mg читливост.Боја на екранот на допир, екранот обезбедува интуитивна операција, со иконата-управувано менија и лесно достапни апликации и функции.Пет-инчен екран е великодушно големина, нудејќи 800 x 480 пиксели резолуција за одлична видливост.Со едноставна операција, Equinox обезбедува извонредна прецизност и интуитивен дизајн.Equinox е добро прилагодени за лабораториски работа, наука, прецизност пребројување задачи, производство settings, и многу повеќе.Осум аналитички модели нудат капацитети од 120g да 510g и 0.1 mg читливост.Лесно да се префрлате помеѓу различни мерење единици кои вклучуваат g, mg, кт, GN, lb, оз, dwt, мм, ozt, tl.Ж, tl.S, tl.Т, Т, обичај единица.USB и RS-232 интерфејс се достапни за брзо врска со компјутери и печатари.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Адам Опрема ASTM ТЕГОВИ (ASTM 3-500G)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Адам Опрема ASTM ТЕГОВИ (ASTM 3-500G)

Категорија : Тестирање и Мерење, Додатоци.Mfr : Адам Опрема.Серија : .Пакување : Кутија.Дел Статус : Активе

DEN 8118.72