• Неодамнешно
Адам Опрема Eclipse Прецизност Салда EBL 22001e 22000g Капацитет x 0.1 g Читливост

Адам Опрема Eclipse Прецизност Салда EBL 22001e 22000g Капацитет x 0.1 g Читливост

Buyers rating:
DEN 2616.00

Количина на стоки

Големи, одделение 304 од не ' рѓосувачки челик пан овозможува брза чистење.USB и RS-232 интерфејс обезбеди брзо комуникација со компјутери и печатари.осветлени осетлив на допир, тастатура обезбедува одговорно работење и за своите трајни, мазна површина може да биде лесно да се избриша надолу.Капацитет tracker изграден во екранот за лесно следење можно overloads.Робустен метал домување штити внатрешните компоненти во груби средини.Со осетлив на допир, тастатура и еден од најголемите LCD readouts во индустријата, Eclipse прецизност салда обезбеди единствена мерење искуство за лабораториски работници.На Eclipse Иновативниот дизајн зазема минимален простор на лабораторија клупата уште нуди широк спектар на функции совршен за напредни научно мерење во лаборатории, здравствени институции и истражувачки лаборатории.Еден-парче изградба овозможува поголема стабилност, овозможување на високо повторливи резултати.Содржи помалку делови од традиционалните сила на мотор рамнотежа, мерење сензор има оптимизиран внатрешен механизам, помагајќи им на Eclipse толерира ригорозни лабораториска употреба.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Адам Опрема ASTM ТЕГОВИ (ASTM 3-500G)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Адам Опрема ASTM ТЕГОВИ (ASTM 3-500G)

Категорија : Тестирање и Мерење, Додатоци.Mfr : Адам Опрема.Серија : .Пакување : Кутија.Дел Статус : Активе

DEN 8118.72