• Неодамнешно
NL27WZ17DFT2G - Бафер, 1.65 V до 5.5 V, SC-88-6 (Пакување од 100) (NL27WZ17DFT2G)

NL27WZ17DFT2G - Бафер, 1.65 V до 5.5 V, SC-88-6 (Пакување од 100) (NL27WZ17DFT2G)

Buyers rating:
DEN 2980.80

Количина на стоки

Логиката Вид Уред : Бафер, Шмит Активирањето.Логиката Случај Стил : SC-88. Нема.на Пиновите : 6 Pins.Напон Мин : 1.65 V. Напон Max : 5.5 V. NL27 WZ17 DFT2 G е со високи перформанси dual Не-Inverting Бафер со Шмит активирањето и оперативниот од 5.5 1.65 на V снабдување.На VCC = 3 V, висока отпорност TTL компатибилни влезови значително намалување на тековните вчитување на влез возачи додека TTL компатибилни излези понуди подобри префрлување на бучава перформанси.Во текот напон толерантни влезови LVCMOS Компатибилен Близина 0 статични снабдувањето со струја значително го намалува систем моќ барања Исклучително висока брзина - Размножување задоцнување (tpd) 2ns типична на VCC = 5 V Наменета за 1.65 да 5.5 V VCC операција LVTTL компатибилни - Интерфејс способност со 5 V TTL логика со VCC = 3 V 24m A Избалансирани излез потоне и извор способност на VCC = 3 V Чип комплексноста - FET = 72, еквивалент портата = 18 Application : Индустриски, Автоматизација & Процесот на Контрола, Процесирање на Сигналот, Automotive Specification : Ro HS Согласност : Yes Ro HS во Согласност Информација за производот : Логика Вид Уред : Бафер, Шмит Trigger Logic Случај Стил : SC-88 No.на Пиновите : 6 Pins Supply Напон Мин : 1.65 VSupply Напон Max : 5.5 VLogic IC Семејство : 27 WZOperating Температура Мин : -55°COperating Температура Max : 125°C.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат