• Неодамнешно
Utoolmart Рака Алатка Вертикална Toggle Менгеме GH-101-ЕЛ Брзо Ослободување Менгеме 360kg Одржување Капацитет 1 Buc

Utoolmart Рака Алатка Вертикална Toggle Менгеме GH-101-ЕЛ Брзо Ослободување Менгеме 360kg Одржување Капацитет

Buyers rating:
DEN 386.16

Количина на стоки

【Карактеристики】- Тип : Вертикална; Површина напредок : Сина цинк позлатен; Менгеме тело материјал : Висок јаглероден челик; Одржување капацитет (Lb/Kg) : 793.66 кг / 360 кг; Притиснете справи со отворањето агол : 90 степен; се Справи со отворањето агол : 60 степен; Конец Големина : M10*90mm (D*L). 【Посебни Designe】- Црвена винил рака зафат дизајн со cushioned rib профил за подобрување на корисникот за погодност.Менгеме тело и врски се цинк галвански да се чува од корозија. 【Функција】- Со својот здрав изградба и ефикасен дизајн, оваа основна алатка гарантира дека ќе се постигне рок-цврста контрола врз вашата работа парче, на тој начин обезбедувајќи еден задржете дека нема да се лизга.Фиксна престане автоматски се ограничува справи со патуваат во различни стегање позиции.Интегрирани заклучување-out дупка за игла или за заклучување. 【Погодно】- Стеги со прилагодливи вретена се произведени со формирана на крајот на рака, која плени вретено треба да стане лабава за време на операцијата, Flanged подлошки се обезбедени со сите дупчиња рака верзии. 【Апликација】- за да се Префрлате стеги може да се користи во метални работи индустрија кога за дупчење, заварување, виткање, мелење, тестирање и фитинг, како и во дрво и пластична индустрија во glueing, дупчење, сечење и мелење jigs.Големина : 3 еез,DEMA-201 CI.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат