• Неодамнешно
Quilter е Сон 80/20, Природни, Одберете Лофт Вата - Цар Големина 122X120

Quilter е Сон 80/20, Природни, Одберете Лофт Вата - Цар Големина 122X120

Buyers rating:
DEN 1317.36

Количина на стоки

80% Памук, 20% Поли, Природна Боја, Кралот Големина 122"X120", Одберете Средината На Мансарда.Рачно и машински игли планирам лесно преку оваа мека погодок.Нема потреба да се prewash.Минимално намалување.Специјално carded, crosslapped и needlepunched за сила, конзистентност и убави меки drape.Без смоли, scrim или врзива. ***** НАЈНОВИОТ ВАТА ОД QUILTER Е СОН ***** САД висок степен на долго главен памучни влакна помеша со свилен мека парична казна denier поли microfibers.Парична казна denier microfibers пар совршено со Крем Памук. - Microfibers имитираат мекост и здив-способност за природни влакна, помогне да се спротивстави на брчки, намалување на намалување и додадете тешко на јачината на звукот. - Нашите priprietary помеша влакна се специјално carded, crosslapped и needlepunched за сила, конзистентност, и убави меки drape. - Не смоли, scrim или врзива. - Бод како тесно како што би сакале, или до 8", освен.Совршен за сите јоргани и quilted проекти. - Рака & машина игли планирам лесно преку оваа мека погодок. - Вашиот заврши ватенка може да биде нежно машина изми & сушени користење кул settings. - Нема потреба да се prewash.Минимално намалување. - Да се направи со гордост во САД - ќе Ви се љубовта на исклучителен квалитет, олеснување на quilting & прекрасни резултати со Quilters Сон 80/20.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Soft & Светла Вата 4oz Бебе 45x 60
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Soft & Светла Вата 4oz Бебе 45x 60

Ткаенина Тип : 100% Полиестер.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Маши

DEN 157.20
Fairfield ВАТА, 90 од 108
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fairfield ВАТА, 90 од 108

100% природен памук.Дизајниран да се создаде рамно "античкиот" изгледа кога заврши ватенка е испран и вата

DEN 650.64
Топло и Природни Памук 72 x 90 Вата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Топло и Природни Памук 72 x 90 Вата

Топло и Природни Памук 72" x 90" Вата.Оваа иглаудирани со тупаници вата е вистински gotoомилени.Тоа може да би

DEN 381.12
Soft & Светла Вата 90 Вата Од Дворот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Soft & Светла Вата 90 Вата Од Дворот

Soft & Светла се состои од премија одделение полиестер влакна иглаудирани со тупаници во силна хартија те�

DEN 2150.40