• Неодамнешно
5 Spools Микс Тиркизна Сина Чоколадо Пакет Decouverte Ovale Surfine Ау Вер На Soie Свила Француски Везови Тема Luneville Tambour Капчиња

5 Spools Микс Тиркизна Сина Чоколадо Пакет Decouverte Ovale Surfine Ау Вер На Soie Свила Француски Везови Тема

Buyers rating:
DEN 672.72

Количина на стоки

Многу Големина : 5 Spools.Боја : Комбинација Тиркизна Сина Чоколадо.Стил : Пакет Decouverte Ovale Surfine Ау Вер На Soie.Материјали : Свила.Големина : Микс.Многу Големина : 5 Spools Color : Микс Тиркизна Сина Chocolate Style : Пакет Decouverte Ovale Surfine Ау Вер На Soie Material : Silk Size : Mix Pack вклучува : Soie D'Alger 5m, Soie Perleé 16м, Metallise Tresse #4 10m, Soie Ovale 30m, Soie Surfine 100.Влакна : 100% Свила // 65% Cupro Bemberg (свила viscose) и 35% ЧАСОТ (полиестер).Произведени во Париз, Франција од 1820 од АУ ВЕР À SOIE.На крајот на 19 век, француски Свила и француски Високата Couture беа доминантна во светот.За 5 генерации, Ау Вер à Soie останува семејна компанија, лидер во светот на свила теми.АУ ВЕР À SOIE е последниот француски производител на шиење, везови и tapestry silks.Тоа партнери со компании од Високата Couture, prêt-à-портер и текстилни реставрација.Свесни за новите трендови во "Креативни Дела", АУ ВЕР À SOIE постојано се подобри со нови производи.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Hemingworth 700m Метален Тема Темно Злато 9011
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Hemingworth 700m Метален Тема Темно Злато 9011

Заштитна капа вклучени.Ја спречува tangles.Штити тема.Hemingworth везови темата е жив и сјајни како и силен и colorfa

DEN 204.00
Hemingworth 1000m PolySelect Тема Сребро Зелена 1115
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Hemingworth 1000m PolySelect Тема Сребро Зелена 1115

Заштитна капа вклучени.Ја спречува tangles.Штити тема.Hemingworth везови темата е жив и сјајни како и силен и colorfa

DEN 142.80