• Неодамнешно
Видео Бебе Монитор, 720P HD двонасочна Комуникација Бебе Монитор Безжични Дигитални за Следење на Бебето Безбедност(#2)

Видео Бебе Монитор, 720P HD двонасочна Комуникација Бебе Монитор Безжични Дигитални за Следење на Бебето Безбедност(2)

Buyers rating:
DEN 777.60

Количина на стоки

На собна Температура Следење : На собна температура мониторинг функција ви овозможува да ја прилагодите на удобно живеење средина температура за вашето бебе во текот на времето.Инфраред Ноќ Гледање : Обезбедува јасна инфраред ноќ гледање функција, дури и ако светлината е исклучен, бебе монитор може сликовито прикажување на бебето спие држава.Хранење Потсетник Функција : Хранење потсетник функција, можете да го поставете го времето на алармот за да ве потсети на хранење, кога бебето плаче, екранот автоматски ќе се разбудам и да ги извести родителите.Далечинска Поддршка : Долги растојанија до 260 метри во отворен области, што ќе ви овозможи да се движи на екранот за да спалната соба, кујна, градина, итн.Двонасочна Комуникација : Опремени со висока сензитивност, микрофон и звучник за јасно двонасочна комуникација.Функција : 1. Инфраред Ноќ Гледање : Обезбедува јасна инфраред ноќ гледање функција, дури и ако светлината е исклучен, бебе монитор може сликовито прикажување на бебето спие држава.2. На собна Температура Следење : На собна температура мониторинг функција ви овозможува да ја прилагодите на удобно живеење средина температура за вашето бебе во текот на времето.3. Двонасочна Комуникација : Опремени со висока сензитивност, микрофон и звучник за јасно двонасочна комуникација.4. Далечинска Поддршка : Долги растојанија до 260 метри во отворен области, што ќе ви овозможи да се движи на екранот за да спалната соба, кујна, градина, итн.5. Хранење Потсетник Функција : Хранење потсетник функција, можете да го поставете го времето на алармот за да ве потсети на хранење, кога бебето плаче, екранот автоматски ќе се разбудам и да ги извести родителите.Како да го Користите : Plug во мониторот, и мониторот може да почне да работи кога е целосно наполнета.За други операции, ве молиме следете ги instructions Specification : Предмет Тип : Бебе Monitor Material : ABSProduct Модел : за VB610 Definition : 720 P HDScreen Големина : 2.0 во LCD Screen Transmission Метод : Безжични точка до Точка Transmission Detection Метод : Гласовна Контрола на Штедење на Енергија Mode Transmission Растојание : Линија на Погледот : Прибл. 250meters / 273.4 yd Intercom Режим : Две Начин Communication Music : Изграден во Хорда Музика за Околу 2 Minutes Night Гледање : Инфрацрвен Ноќ Гледање : Прибл. 5meters / 5.5 yd Battery : Литиум Батерија 750m Ah (Превезува со Изграден во Батеријата)Детекција : Внатрешна Температура Display Ptz : Безжична Камера Ротација Control Frequency : 2.4 GHZ Digital Modulation Метод : GFSKOperating Температура : -10℃ да.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Baby Monitor
Material:
ABS
Product Model:
for VB610
Definition:
720P HD
Screen Size:
2.0in LCD Screen
Transmission Method:
Wireless Point to Point Transmission
Detection Method:
Voice Control Power Saving Mode
Transmission Distance:
Line of Sight
Intercom Mode:
Two Way Communication
Music:
Built in Chord Music for About 2 Minutes
Night Viewing:
Infrared Night Viewing
Battery:
Lithium Battery 750mAh (Shipped with Built in Battery)
Detection:
Indoor Temperature Display
Ptz:
Wireless Camera Rotation Control
Frequency:
2.4GHZ Digital
Modulation Method:
GFSK
Operating Temperature:
-10℃ to

Купувачи како што сакаат