• Неодамнешно
Queenbox Самолепливи Хром Огледало Сребро Винил Заврши Автомобил Налепница, Рефлексивни Сребро Decal Филм Лист Авто Декорација

Queenbox Самолепливи Хром Огледало Сребро Винил Заврши Автомобил Налепница, Рефлексивни Сребро Decal Филм Лист

Buyers rating:
DEN 535.20

Количина на стоки

Големина : 60 x 3.9 во.Боја : Сребро Огледало Хром.Совршен ефект на огледало, како огледало, му дава на обвивката на објектот кул изглед.Полимер ПВЦ материјал.Боја никогаш нема да згаснат.Висока флексибилност лесно да се применуваат на curving површината.Високо водат.Лесно да се држиме.Погоден за внатрешните и надворешните површини на автомобил хаубата, спојлер, браник, автомобил покрив, автомобил огледало, внатрешна декорација, дури и мобилен телефон, стакло.Водоотпорен отпор.Отстранлив Лепак.Заштита на автомобил тело површини од гребнатини,нечистотија,и изложеност на временските услови.Тоа може да биде лесно repositioned за време на инсталацијата и не ја напушти лепило остатоците зад себе.Воздушен балон за слободни инсталирате.Само лепило, растеглив, лесно може да се користи за било рамно и curving површина со еден squeegee.Спецификации : Производ : сјајни високо флексибилни сребро огледало хром заврши винил Дебелина : 0.14-0.22 mm отпорност на Топлина : -50°C до +200°C Рашири го оценувате : 33+ pascal Маска дебелина пред втиснување : 11.5 c Лепило материјал : отстранлив лепак Лепак дебелина : 0.03 mm Лепак тежина : 30g/м2±2gm2 Грам тежина на ослободување на хартија : 140gsm втиснување хартија Дебелина на ослободување на хартија : 0.18 мм му се спротивстават на : вода, нечистотија, маст, сол, слаби киселини масло Издржливост период : Внатрешна 6-7 години; отворено : 3-5 години Компатибилност : Умре сечење,автомобил декорација,архитектонски Карактеристики : 1. Полимер ПВЦ материјал.Боја никогаш нема да згаснат. 2. Високо водат.Лесно да се држиме. 3. Совршен ефект на огледало, како огледало. 4. Водоотпорен отпор.Отстранлив Лепак. 5. Задната страна со воздух мозоци. 6. Воздушен балон за слободни инсталирате.Инсталација На Метод 1. Оригиналниот автомобил ефект; 2. Споредба на големината; 3. Почнаа да се снимаат; 4. Прелиминарни поставување; 5. Топол воздух поставување; 6. Двојно assisitence; 7. Основа форма; 8. Сечење на работ агол; 9. Филмот Заврши;.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат