• Неодамнешно
GNOME МИТСКИ СТАКЛО БОЖИЌ УКРАС 24133

GNOME МИТСКИ СТАКЛО БОЖИЌ УКРАС 24133

Buyers rating:
DEN 1668.00

Количина на стоки

GNOME МИТСКИ СТАКЛО БОЖИЌ УКРАС 24133. со Ознаки GNOME МИТСКИ СТАКЛО БОЖИЌ УКРАС 24133 Креации Секој figural стакло украс произведени од страна на е рачно направена во вековната традиција на користење на истите техники кои се појавиле во 1800-тите.Стопена стакло е устата разнесени во фино врежан калапи се направени исклучиво за , пред жешка решение на течни среброто е влегоа внатре.На украси потоа рака-насликани и glittered во серија на трудо-интензивните чекори за да се постигне убави креации.Gnomes се мали митски суштества се најде во Европскиот фолклор.Бидејќи тие живеат под земја, се верува дека тие ви донесе среќа и заштита на работите во земјата, како што култури и минерали.Денес, тие се популарни градина бројки, каде што тие додадете еден чуден конекција со стариот свет верувања.Некои посебни Карактеристики на овој Прекрасен Украс : Објект.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

КИ Продавница Кинеската Нова Година Виси Украси Големи Firecracker Оркестарот Традиционалната Црвена Среќа Ориентални
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

КИ Продавница Кинеската Нова Година Виси Украси Големи Firecracker Оркестарот Традиционалната Црвена Среќа Ориентални

Класичен Кинески Новогодишните Украси.Луѓето се откажам гроздови на декоративни firecrackers и внатре и надв

DEN 604.80
Топ Плаза Исцелување Кристали Виси Украс Срце Облик рачно изработени Дрвото на Животот Декорација Дома Затворен
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Топ Плаза Исцелување Кристали Виси Украс Срце Облик рачно изработени Дрвото на Животот Декорација Дома Затворен

Срце Облик Виси Украси рачно изработени Дрвото на Животот Виси Украс Декорација Исцелување Кристал Вис

DEN 455.76
BestPysanky Морска Желка Стакло Божиќ Украс
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

BestPysanky Морска Желка Стакло Божиќ Украс

Устата Разнесени Стакло Figurine.Рачно Насликана.Подарок Заградени со Празно Подарок Ознака.Дизајниран во

DEN 1044.00