• Неодамнешно
Адам Опрема PMB 53 Влага Аналитичар, со Halegon Светилка, 50g Капацитет, 0.001 g Читливост

Адам Опрема PMB 53 Влага Аналитичар, со Halegon Светилка, 50g Капацитет, 0.001 g Читливост

Buyers rating:
DEN 1199.76

Количина на стоки

Влага аналитичар за брзо, прецизно мерење на содржина на влага во примероци.Позадинско осветлување на LCD дисплеи јасно тежина и влага читања.Нерѓосувачки челик примерок пан е отпорни на корозија.Греење комора заштитени со отстранлив поздравниот стража и мека-затвори вратата, и загреани од 400-вати халоген сијалица за да се обезбеди брзи резултати.RS232 и USB порти се поврзете со печатач или компјутер, овозможувајќи согласност со добрите лабораториски практики (GLP) и Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди.Големина : 0.05 кг Капацитет и 0.001 g Читливост.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат