• Неодамнешно
chensong Двојно Плетење Дополнителна парична Казна Боја Мешавина од Волна Roving Влакна Bended Волна 50G Совршен во Влажни и Игла Felting (Боја : 100g)

chensong Двојно Плетење Дополнителна парична Казна Боја Мешавина од Волна Roving Влакна Bended Волна 50G Совршен

Buyers rating:
DEN 1384.80

Количина на стоки

12 светла виножито бои-мулти-обоени предиво се одлични за работа која го нагласува работа или предиво кои бараат повеќе бои-на овие различни предиво skeins се одлични за капчиња цвеќиња, баба е плоштади, капи, чевли, pompoms, Loom ткаење и така натаму.Машина за миење; почетна температура на вода не треба да надминува 40 C или 105 F; хемиско чистење, било растворувач; не користете белење производи.Висок-квалитет предиво : Капчиња предиво е направен од високо-квалитетни материјали.Тоа се меки, силни, светли и сјајна, трајни и лесни да се грижи за.Погоден за домашна декорација.Изненадување подарок : Тоа е една од најдобрите рачно изработени подароци за деца и пријатели.Давајќи им на децата да можат да ги подобрат своите раце-за способност.Може да се користи за да се игла felting / влажни felting/врти/ткаење tapestry Needle почувствува, за производство на животински влакна, природни tufting ефект.Влажни почувствува, за правење shawls, марами и сл.побрзо felting брзина.Тежина : 50g е приближно да 1.76 ounces Please одберете Тежината што треба и различни цени ќе се појави за секој износ.тежина : 50g/100g/200g.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Wistyria Изданија Волна Roving 12 .22 Унца-Камила
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wistyria Изданија Волна Roving 12 .22 Унца-Камила

WISTYRIA ИЗДАНИЈАУлтра парична Казна Од 100% Волна Roving.Оваа roving е совршен за игла felting, влажни felting, коса, кости

DEN 2097.60