• Неодамнешно
chensong Двојно Плетење Волнени Needlefelting Врвот Roving Обоена Врти Влажни Felting Влакна (Боја : АП)

chensong Двојно Плетење Волнени Needlefelting Врвот Roving Обоена Врти Влажни Felting Влакна (Боја : АП)

Buyers rating:
DEN 1519.20

Количина на стоки

12 светла виножито бои-мулти-обоени предиво се одлични за работа која го нагласува работа или предиво кои бараат повеќе бои-на овие различни предиво skeins се одлични за капчиња цвеќиња, баба е плоштади, капи, чевли, pompoms, Loom ткаење и така натаму.Машина за миење; почетна температура на вода не треба да надминува 40 C или 105 F; хемиско чистење, било растворувач; не користете белење производи.Висок-квалитет предиво : Капчиња предиво е направен од високо-квалитетни материјали.Тоа се меки, силни, светли и сјајна, трајни и лесни да се грижи за.Погоден за домашна декорација.Изненадување подарок : Тоа е една од најдобрите рачно изработени подароци за деца и пријатели.Давајќи им на децата да можат да ги подобрат своите раце-за способност.Опис : Количеството : 1pc Weight : 10g Погоден за Felting DIYColor : 45 colors Material : Волна Врти Felting Влакна Различен Материјал Тежина За Мали Животни : 3-5cm Зајакот За потребата 5g , 9-10cm мачка околу треба 30g ,6-7cm пчела за 15g Волна Fiber Because на фактори како што се прикаже пиксели и светлина, може да биде малку боја различни.Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакетот вклучува : 1pc X 10g од Волна Врти Felting Влакна.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат