• Неодамнешно
chensong Двојно Плетење Игла за Шиење Felting Волна, Влакна Розова Месо Кожата на Ѕвонење Felting Волна Roving за 3D Проекти Ткаенина Занает DIY Животни Подарок

chensong Двојно Плетење Игла за Шиење Felting Волна, Влакна Розова Месо Кожата на Ѕвонење Felting Волна Roving

Buyers rating:
DEN 1869.60

Количина на стоки

12 светла виножито бои-мулти-обоени предиво се одлични за работа која го нагласува работа или предиво кои бараат повеќе бои-на овие различни предиво skeins се одлични за капчиња цвеќиња, баба е плоштади, капи, чевли, pompoms, Loom ткаење и така натаму.Машина за миење; почетна температура на вода не треба да надминува 40 C или 105 F; хемиско чистење, било растворувач; не користете белење производи.Висок-квалитет предиво : Капчиња предиво е направен од високо-квалитетни материјали.Тоа се меки, силни, светли и сјајна, трајни и лесни да се грижи за.Погоден за домашна декорација.Изненадување подарок : Тоа е една од најдобрите рачно изработени подароци за деца и пријатели.Давајќи им на децата да можат да ги подобрат своите раце-за способност.Спецификација : Материјал : волна Погоден за влажно felting и се врти.Меки и меки.Пакет се вклучени : 45g x Волна Забелешка : Точка боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Карактеристики на стоката

Material:
wool
Suitable for wet felting and spinning. :
Fluffy and soft. :
Package included:
45g x Wool :
Note:
Item color displayed in photos may be showing slightly different on your computer monitor since monitors are not calibrated same. :

Купувачи како што сакаат

Wistyria Изданија Волна Roving 12 .22 Унца-Камила
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wistyria Изданија Волна Roving 12 .22 Унца-Камила

WISTYRIA ИЗДАНИЈАУлтра парична Казна Од 100% Волна Roving.Оваа roving е совршен за игла felting, влажни felting, коса, кости�

DEN 2097.60