• Неодамнешно
Agatige 8 Бои 55g Обоени Игла Felting Волна, Волна Roving Дополнителен Комплет Волна Почувствува Алатки во Собата за Felted Животно(06-Розова)

Agatige 8 Бои 55g Обоени Игла Felting Волна, Волна Roving Дополнителен Комплет Волна Почувствува Алатки во Собата

Buyers rating:
DEN 340.80

Количина на стоки

Високо-квалитетни материјали : Игла-удирани со тупаници филц од волна е направен од високо-квалитетни материјали, кои се трајни и има долг животен век.Процес : Боја игла чувствува волна донесува казна боење процес, светли бои, не е лесно да се промени боја, и разновидност на бои се достапни.Текстура : На игла-удирани со тупаници се чувствува комплет е мека, удобно на допир, и готовиот производ е меки и убави, која е многу погодна за декорација.Функција : производите направени од волна почувствува алатки можат да се користат за декорација на вашата облека или мали додатоци.Примена : На волна почувствува алатка е погоден за правење на сите видови на занаети материјали, и тоа е многу практична рачно изработени DIY занаетот.Спецификација : Предмет Тип : Игла Felting Волна Материјал : Волна Факултативна Бои : Розова, Зелена, Црвена, Темно Сива, Крем, Бела, Сива, Сина Нето Содржина : 55±5g Пакет Тежина : 60g Пакет се Вклучени : 1 x Игла Felting Волна Само Имајте на ум : 1. По ставање на ред, вие ќе добиете еден испреплетени felting волна топката со своите ширевте должина на 2-2.2 m / 6.6-7.2 ft. 2. И објектот боја прикажано на сликите може да биде малку поинаков од реалниот објект, поради различни монитори или други фактори.И ве молам дозволете 1-5g грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Needle Felting Wool
Material:
Wool
Optional Colors:
Pink, Green, Red, Dark Gray, Cream, White, Gray, Blue
Net Content:
55±5g
Package Weight:
60g
Package Included:
1 x Needle Felting Wool Only :
Note:
1. After placing an order, you will receive one intertwined felting wool ball with its unfolded length of 2-2.2m / 6.6-7.2ft.  :
2. And the item color displayed in the pictures may be slightly different from the real object, due to different monitors or other factors. And please allow 1-5g error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Купувачи како што сакаат

Wistyria Изданија Волна Roving 12 .22 Унца-Камила
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wistyria Изданија Волна Roving 12 .22 Унца-Камила

WISTYRIA ИЗДАНИЈАУлтра парична Казна Од 100% Волна Roving.Оваа roving е совршен за игла felting, влажни felting, коса, кости

DEN 2097.60