• Неодамнешно
chensong Двојно Плетење Помеша Roving 100g, Игла Felting Волна, Рачно Боени Волна Врвот, се Меша Природна Волна Roving за Игла Felting Kit (Боја : Чиста Волна 15)

chensong Двојно Плетење Помеша Roving 100g, Игла Felting Волна, Рачно Боени Волна Врвот, се Меша Природна Волна

Buyers rating:
DEN 739.20

Количина на стоки

12 светла виножито бои-мулти-обоени предиво се одлични за работа која го нагласува работа или предиво кои бараат повеќе бои-на овие различни предиво skeins се одлични за капчиња цвеќиња, баба е плоштади, капи, чевли, pompoms, Loom ткаење и така натаму.Машина за миење; почетна температура на вода не треба да надминува 40 C или 105 F; хемиско чистење, било растворувач; не користете белење производи.Висок-квалитет предиво : Капчиња предиво е направен од високо-квалитетни материјали.Тоа се меки, силни, светли и сјајна, трајни и лесни да се грижи за.Погоден за домашна декорација.Изненадување подарок : Тоа е една од најдобрите рачно изработени подароци за деца и пријатели.Давајќи им на децата да можат да ги подобрат своите раце-за способност.Помеша Roving 100g, Игла Felting Волна, Рачно Боени Волна Врвот, се Меша Природна Волна Roving за Игла Felting Kits Enjoy оваа парична казна волна fiber It е одлично за предење, игла felting, влажни felting.Ова е волна врвот и типичен за felting.Погоден за почетници до напредни spinners и занаети.Тоа е carded и чешлани за свилен се изедначи на врвот, кои ќе се вртат нагоре како сон добра за многу апликации, вклучувајќи џемпери, шалови, капи и повеќе.Ова е влакна има издржливост со мекост можете да се чувствуваат.Тоа е доволно мека за следните кожата, но исто така погоден за outerwear.Покаже себе си - направете вашето врти и се чувствува соништа со овој луксузен мешавина од мека волна .Убава, мека, дише, лесни - ова влакна комбинација е совршена за предење и за кожата проекти.Совршен за Занаети, felting, се врти во предиво, мачка пештери, кукла глави, кутии, рака поврзана буци ќебе и ако сакате да направите вашиот сопствен волна фен топки.Игла felting, се врти, влажни felting, накит одлуки, 3 D скулптури или други уметничкото дело треба прекрасен волна за да го користите !Совршен Пакување : Со проѕирна кеса, лесно да се најде и, исто така, да се избегне на прашина.Чиста боја на волна : Проѕирна Кеса Пакет, лесно да се најде и водоотпорен и dustproof, секоја околу 100g/3.52 оз.Мешани roving волна : Проѕирна Кеса Пакет, лесно да се најде и водоотпорен и dustproof, вкупно околу 100g/3.52 оз (50g x 2 парчиња).ЗА БОЈА DIFFERENCEWe направиме се во наша моќ да ја претставуваат нашата бои и текстури, фотографирањето нив во светло кутија, во сончева светлина, со/без блиц.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Wistyria Изданија Волна Roving 12 .22 Унца-Камила
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wistyria Изданија Волна Roving 12 .22 Унца-Камила

WISTYRIA ИЗДАНИЈАУлтра парична Казна Од 100% Волна Roving.Оваа roving е совршен за игла felting, влажни felting, коса, кости

DEN 2097.60