• Неодамнешно
Sugaring Отстранување на Влакна, Ставете Мека за Ленти, Ропството Техника за Нозете, Грбот, Градите 12oz

Sugaring Отстранување на Влакна, Ставете Мека за Ленти, Ропството Техника за Нозете, Грбот, Градите 12oz

Buyers rating:
DEN 383.76

Количина на стоки

100% Органски Производ Направен во САД.Лесен за употреба дома - може да се загрева во двете восок потоплите или микробранова.Се препорачува од страна на професионалци.Слободни Се Враќа & Истиот Ден Препорачана Превозот.Sugaring е многу подобра и поздрава алтернатива шанса.Шанса придава на клетки на кожата, бидејќи на лепила дека производот содржи.Восок има врз нешто што го допре, го влече далеку предизвикува големи иритација.Sugaring Дома шеќер никогаш нема да cleave да живеат клетки на кожата на лицето, телото или екстремитетите.Затоа, кога Sugaring Дома Ставете е отстранет, тоа само нежно exfoliates мртвите клетки од кожата, оставајќи зад себе свилен мазна кожа.Продолжи со алое вера гел за ладење или смирувачки.Sugaring : Елиминира ingrown на косата Спречува нови ingrown коса Екстракт од сите коса бои и текстури Успешно лекување на сите типови на кожа и бои ја Подобрува вашата кожа, тон и изглед Лекување на различни проблеми со кожата како што се keratosis, егзема, псоријаза, итн.. Насоки : да се Обезбеди дека наменети област е правилно да се исчистени.Се земе мала количина на sugaring ставете восок и ширењето на оваа област, во спротивна насока на вашиот раст на косата.Цврсто притиснете надолу.Цврсто се повлече шеќерна паста во насока на раст на вашата коса.Применат притисок за да се спречи оток или иритација.По сите sugaring се врши, се применува алое Вера за да се смири вашата кожа здрава кожа.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Восокот се топи машина Восок се Топи Машина,Мини Восок Машина, со Прилагодлива Температура Постојана Температура
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Восокот се топи машина Восок се Топи Машина,Мини Восок Машина, со Прилагодлива Температура Постојана Температура

Нашите парафински восок машина користи висококвалитетна хранаодделение отпорни на топлина алуминиумс

DEN 3830.40
Восокот се топи машина Восок се Топи Машина,Шанса за Полнење,Преносни Брз Восок Криза Парафински Бања со Транспарентна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Восокот се топи машина Восок се Топи Машина,Шанса за Полнење,Преносни Брз Восок Криза Парафински Бања со Транспарентна

Електричен восок грејач може да се топи до 800ml на мек восок или доста тврд восок монистра.Електрични вос

DEN 1648.80