• Неодамнешно
Korlin Тврд Восок Грав за Лице, Underarms, Бразилецот, Бикини Коса Смена 10.6 Унца, Пакување од 2 (Зелен Чај)

Korlin Тврд Восок Грав за Лице, Underarms, Бразилецот, Бикини Коса Смена 10.6 Унца, Пакување од 2 (Зелен Чај)

Buyers rating:
DEN 479.76

Количина на стоки

Се загрее на восок во восок грејач (околу 20-30 минути) или во двокреветна котел (околу 30 минути) додека не се стопи, се чека до восок стане топло и крем.Восок е ја зграпчува секој коса надолу до коренот.РЕЧИСИ БОЛКА СЛОБОДНА Кога се користат тврд восок, фоликулите на косата и порите се отвори од топлина, што го прави многу полесно да се повлече на косата надвор. Почекајте околу три минути за восок за да го поставите.Како да го користите : 1.Ако вие нормално ја избричат, стоп три недели пред да дојдат во бикини восок.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНИ & remove (ОТСТРАНИ) - Ова е одличен восок, се применува непречено и суши супер брз.ЗАЧУВАЈ ВАШЕТО ВРЕМЕ и ПАРИ - Нема ленти.Ова восок е најдобро одговара за поголеми области како што се рацете и нозете. Восок треба да биде блиску до температурата на телото, тест со ставање некои восок на вашиот зглоб (Премногу топло ќе изгори кожата).Со користење на малку маслиново масло, кокосово масло или pre-epilation масло од областа пред пред примена на восок, тоа добро protectant против прегрее и им помогна да го отстранете го восокот.Тоа остава кожата многу мека и мазна.Се користи правилно, тоа е многу нежна, за шанса чувствителни делови, и не остава ги иритирате.Тесниот дел на восок треба да се применуваат ретко со предност од целиот периметар за лесно отстранување восок. Бришење мала количина на алое вера гел на свежо восок кожата да ги смири областа.СОСТОЈКИ : Colophonium(Колофон),Глицерил Rosinate,Етилен/VA Кополимер,Восок,Парафински,Глицерил Hydrogenate Rosinate,Метил Хидрогенизирани Rosinate,Хидрогенизирани Кокосово Масло,C30-96 Alkyl Methicone.Ширење на таа рамномерно и да применат притисок во насока на раст на косата.Тоа не се бара муслин или полен лента да се отстранат.НАЈДОБРИ ВОСОК ЗА ЧУВСТВИТЕЛНИ & НЕЖНИ ОБЛАСТИ - Ова восок е подобро да се користи за мали области (лице, мустаќи/горната усна, брадата, грб, underarms, и Бразилецот/бикини). Избришете ја кожата со памучна топката натопени во маслиново масло, кокосово масло или бебешко масло да се отстрани екстра восок.Отстранување на влакна не е дури болно додека ви даде цврста но мазна се повлече.Откако станува непроѕирен и може да се остави отпечаток на тоа, дека е подготвен да бидат отстранети. Употреба на восок стап да се применуваат на восок во насоката во која косата расте.Тоа е многу лесно да се исчисти штом ќе се стврднува и се отстранат сите влакна без напор, лушпи исклучување чисти.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Mouldmaster 100 g Пчели Восок, Златна Жолта
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Mouldmaster 100 g Пчели Восок, Златна Жолта

Златна боја waxy монистра со природно сладок мирис на восок.Восок монистра се користи во различни области

DEN 256.80