• Неодамнешно
CONFAST 1/4 x 2-1/2 Чекан Вози Помине во Сидро (100 Кутија)

CONFAST 1/4 x 2-1/2 Чекан Вози Помине во Сидро (100 Кутија)

Buyers rating:
DEN 815.76

Количина на стоки

ИНСТАЛИРА ВО РАЗЛИЧНИ БАЗА МАТЕРИЈАЛИ-Можат да се користат во различни апликации за правење на работа полесно и побрзо.ВОДИТЕЛ на ДИЈАМЕТАР ИЗНЕСУВА ДУПКА со ДИЈАМЕТАР-го Прави лесно да се утврди дупка големина.СИТЕ ГОЛЕМИНИ СПАКУВАНИ 100 ПАРЧИЊА НА бокс-Количеството го прави полесно да се купат и да се користат.ПОСТОЈАНА ПРИЦВРСТУВАЊЕ-Еднаш ќе се инсталира, fastener не може да биде отстранета, многу безбеден.Applications The сидро е направен од ZAMAC.Ова сидро е дизајниран за употреба во Бетонски Блок, и Тула.Environment The сидро е дизајниран за употреба во Сува околина.Дупка со Дијаметар/Малку Diameter The сидро бара 1/4" дупка да биде drilled во базата материјал (Бетон, Блок, и Тула).Дупката треба да се drilled со карбид падна малку кој ги исполнува ANSI стандардите и се користи во чекан вежба.Дијаметар на Водител на дијаметарот на сидро е 1/4".Должина Водител на должината на сидро е 2-1/2"Минимум Embedment The минимум сидро embedment во конкретни е 3/4".Затоа, сидро мора да бидат инсталирани така што најмалку 3/4" на водителот се вградени во конкретните.Растојанието меѓу Anchors Each сидро мора да бидат распоредени ја држите минималната дистанца од 2-1/2" од едни на други кога се мери центар до центар.Работ Distance It е многу важно да не го инсталирате водител на било поблиску од 1-1/4" од неподдржан работ на бетон.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат