• Неодамнешно
GJJSZ Имајќи 1 buc Волан Главата Имајќи Заострените Ролери Мотор Лагери Лежишта

GJJSZ Имајќи 1 buc Волан Главата Имајќи Заострените Ролери Мотор Лагери Лежишта

Buyers rating:
DEN 1228.80

Количина на стоки

Има униформа цврстина и отпорност на абење, отпорност на абење и висока температура отпор, долг животен век.Тип : Коси Ролери Имајќи.Големина : 32 mm x 52 mm x 12 mm.Внатрешен Дијаметар : 32 мм.Надворешниот Дијаметар : 52 мм.Вграден-во челична топка, со подобра оптоварување капацитет на носивост, повеќе носат-отпорни, и durable1.Структура на заострените ролери bearings Tapered валчести лежишта се состојат од надворешниот прстен, внатрешниот прстен,ролки и кафез.Ова имајќи ги содржи заострените ролки за својот возен елемент кој се водени од внатрешен прстен backface rib на ролери големи крајот на лицето.На raceway површини од внатрешен прстен и надворешниот прстен и тркалање површината за контакт на ролки се дизајнирани така што соодветните apexes се спојуваат во една точка на лого центар линија.Лагери се класифицираат како стандард, средно и стрмни видови, во согласност со нивните контактни агол .Поголем контакт агол е, поголема имајќи отпорност на axial оптоварување.2.Заострените Ролери Имајќи Advantages Long Живот, Дури и Во Загадена Lubricant Durable Челик Cage Dimensionally Меѓусебно Со Други Имајќи Manufacturers Typical Апликации за Заострените Ролери Bearings Tapered валчести лежишта се користи за тешки-должност, умерена брзина апликации.Мазна површина, се чувствуваат удобно рака, носат-отпорни, и отпорни на корозија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат